Eglė Navakauskaitė

KAS AŠ IR APIE KĄ AŠ?

Esu čia dėl tavęs, tačiau be jokio lūkesčio į tave. Esu tam kad žinotum, o žinodama(s) klestėtum savastyje ir savo aukščiausiame būties taške - ESANT! Aš ESU! Šis terminas yra viskas ką mums reikia šioje žemėje žinoti ir išmokti .. Regis toks paprastas žodis - ESU, kuriame telpu Aš ir visuma esanti aplinkui mane.

 

Tad smalsaujantiems, kaip padedu pas mane besikreipiantiems žmonės, ar šeimoms, atsakau, kad, tie žmonės ir šeimos padeda patys sau, vien priėmę sprendimą tobulinti savo žinias ir žinoma siekti sąmoningumo lygio, o gal ir pačios savo Everesto viršūnės - Aš ESU, taško..

 

Nors palaikymas, parama, supratimas, ar pagalba gyvenime mums visiems yra ypatingai svarbi, tačiau mes vis trypiame ir kažko laukiame galvodami, "ką žmonės pasakys?".

 

Nesvarbu mielieji, ką jie pasakys, ar pagalvos, svarbiausiai suvokti, kad tie žmonės gyvens savo, o jūs - savo asmeninį gyvenimą. Skirtumas, tarp jūsų ir kitų - žmonių asmeninių gyvenimo gali būti šis: emocinė, dvasinė gyvenimo kokybė ir galiausiai žemiška - materialinė gerovė.

 

Pilnatvės siekiame visi, tačiau daryti realius žingsnius dėl savęs, prisipildant šiuo jausmu, ar sužinant, koks pilnatvės siekimo būdas yra man tinkamiausias nedrįstame, nes giliai širdyje suvokiame, kad sužinojus - pokyčius teks atlikti ne su mane supančia aplinka, o su pačiu(a) savimi.

 

Šiuo metu šypsausi, nes pasiekė žinia, kad kreiptis tiesiogiai, o dar labiau viešai į mane, kai kuriems netgi baugu. Diskutavau dėl ko? Kaip čia nutinka, kad vieni - žvilgsnio vengia, o kiti iš glėbio nepaleidžia? Pasirodo, kad, kai kuriuos žmones net mano kūno kalba ir žvilgsnis trigdo. Esant greta juos užplūsta keistas jausmas, kurio jie negali paaiškinti, o kūnas pradeda rangytis tarsi “gyvatė”.

 

Kitiems esu šiaip kažkokia keistuolė: skraidanti padebesiais, užkietėjusi romantikė, mergaitė iš kosmoso, ragana su apdangalu ant galvos, stebukladarė, gydytoja, psichologė, Ebru terapeutė, fenotipologė ir kas “baisiausia” - visų sielas perveriantis analizuojančiu žvilgsniu.

 

Neseniai konsultavau žinomą ir labai populiarų Lietuvos lektorių, kuris tiesiogine to žodžio prasme moko visus gyventi..  kitaip tariant, įvardina garsiai tai, ko jam trūko ir vis dar trūksta pačio asmeniniame gyvenime. Po sesijos jis manęs paklausė "iš kur žmogaus žvilgsnyje gali tilpti visas pasaulis?".

 

"Gali", - atsakiau ir dar kartą primenu šį faktą kiekvienam(ai) skaitaičiam(i), kad mumyse slypi begalinis gylis, begalinė KŪRĖJO, netgi savigyduoliška galia, tik kažkas norėjo, kad mes apie tai pamirštume ir kolkas tam kažkam laikinai pavyko. Tad mano ir kitų prabudusių sielų darbas apie tai priimti ir parodyti visiems, kaip šie mechanizmai veikia žemiškame plane.

 

O besijaučiantiems greta manęs kitaip atsakau, kad puikiai suprantu, dėl ko jus aplanko šis jausmas. Vienintelis receptas naikinantis šį pojūtį yra “triušių” išsivaikymas galvoje.. Paminėjusi “triušių” vaikymo iš galvos faktą, atkreipsiu tavo dėmesį, kad šioje žemėje tuos “triušius” išvaikyti gali tik Tu pats..

 

Jei jau pats įsileidai tokią mintį, vadinasi gali ir išprašyti. Jei nusprendei sirgti, vadinasi gali ir pasveikti.. , jei nusprendei pykti, vadinasi gali nuspręsti kitaip reaguoti į tau sakomus žodžius.

 

Svarbu gebėti išmokti stebėti savo kūno, bei tave supančios aplinkos dermę bei tau siunčiamus trigerinius signalus, kurie dažnu atveju primena užslaptintą Morzės abėcėlę.. bet tokia ji atrodo tik tiems, kurie vengia girdėti, matyti, ar jausti befiltrę realybę .

 

Jei dar skaitai, atmink, kad viskas, tiek Aukščiausiasis, tiek “velnias” yra tavyje, o tu, kaip magnetas pritrauki, tai kas esi.. Tad jei pritraukei tai kas liūdina, pakeitęs savo dažnį, pritrauksi naują foną, kartu ir naujas esamą foną atliepiančias situacijas..

 

Ir jei atsiras nors vienas specialistas sakantis, kad gali tau padėti pvz.: pasveikti, susitvarkyti su psichologinėmis problemomis, nutraukti / atstatyti santykius, priimti reikiamą sprendimą ir t.t. bėk nuo šio žmogaus į visas keturias puses, nes tik TU ir dar kartą TU pats ir daugiau - niekas, gali padėti SAU..

 

Spėju kad kyla klausimas, ką tuomet čia veikiu aš bei kitos prabudusios sielos jei SAU gali padėti tik pats žmogus? Aš teikiu jums reikiamas žinias, primenu, motyvuoju, palaikau jus jūsų asmeniniame kelyje, priimamuose sprendimuose, sudarau sąlygas tiktis su ta pačia kryptimi žingsniuojančiais, tačiau skirtinguose etapuose esančiais žmonėmis. Skatinu jus diskutuoti ir girdėti, kaip savuoju keliu sekasi eiti kitiems, kur buvo jų pakilimai ir nukritimai, kur jie yra dabar? Na ir svarbiausia, Ebru terapijos pagrindu, sudarau galimybes iškrauti - tai kas jumyse jau paseno ir mažiausiai šiuo metu yra reikalinga.

 

Visi kalbame apie švarų indą, apie momentą, kai žmogus pasieka savo resursinę refreimingo būseną, kurioje vyksta atominiai minčių šuoliai vadinami - nušvitimu. Ar esate pajutę tą neapsakomą jausmą, kai labai svarstote, laukiate jums svarbaus atsakymo, ar nežinote, kaip pasielgti ir staiga atsakymas su visu vaizdu, net žmonėmis bei pačia situacijos sprendimu išdyksta priešais akis?

 

Būtent taip atsakymai tarsi kamuoliukai sukrenta pas žmogų tuomet, kai jis priima sprendimą išsikopti užsistovėjusias šiukšles galvoje. Ebru terapijos metu tai vyksta itin paprastai, apskritai be jokių pastangų, ar kokių nors žinių, nes vanduo pats iš savęs jau daro stebuklus, traukte traukdamas “atliekas, kartu su visais triušiais”, kuire individualių susitikimų ir jų metu vykstančių refleksijų dėka surūšiuojami, išgryninami ir vadovaujantis disciplinuota savistabos bei savikontrolės sistema, galiausiai sėkmingai pamirštami.. , t.y. neigiamas įprotis keičiamas - teigiamu..

 

Dėl ko dantis valomės kievieną dieną, o emocinės higienos laikomės itin retai, arba apskritai darome viską, kad iš šio momento išsisukti? Tiksliau gyvename savo vadinamoje “komforto” zonoje ir kaip žavios moterys išsireiškia: “geriau ašaras braukti prabangiame name ir Mersedese, nei nuomojamame bute ar troleibuse”, - taip pasiliekame amžinai užburtame rate.

 

Taip, atsisakant asmeninės emocinės higienos, savo pavyzdžių iškreipiame visas esamas - būsimas kartas. Tikimės, kad mūsų vaikams bus geriau, nors vengiame suvokti faktą, kad obuolys krenta tiesiai, po obels šešėliu?

 

Emocinė higiena yra daugiau nei vaistas, tai didžiausias tavo pasiekimas, tai tikroji tavo mokykla. Priimk šias pamokas su džiaugsmu, nes tik tokiu būdu tu keliauji tikrojo savęs link!

 

Žmonės apie Eglę:

Vilma: "prie jos tiesiog traukia, kiekvienas susitikimas su Egle lyg savo sparnų, žaizdų užgydymas ir prikėlimas dar lengvesniam skrydžiui per gyvenimą. Kiekvienas jos žodis, apkabinimas gydo! Gydo sielą, kuną ir mintis.."

 

Inga: "Atkakli, griežta, bet teisinga, išmintinga, bet tuo pačiu švelni, mylinti - dalelė kiekvieno iš mūsų. Stebint tave iš šalies atrodo, kad visa širdimi stengiesi apkabinti kiekvieną, kurį sutinki savo kely- pavargusį, ar atstumtą,  kūdikį ar senelį, nusiminusį ar laimingą.. gera būti greta tavęs"..

 

Galina: " Eglę matau drąsią, ryžtingą ir siekiančią užsibrėžto tikslo. Ji ne tik labai rūpestinga ir mylinti mama, bet ir dalinanti meilę visiems esantiems šalia.Tai grožio ir gėrio kūrėja".

 

 

Viešoje erdvėje:

* Eglė apie Meilės Miesto kūrimą.

* Tvirta šeima, 2020 06 16

*Unikalią emocinio intelekto ugdymo metodiką sukūrusi Eglė: „Kas valdo emocijas, tasvaldo pasaulį. 2019 08 16, 15 min.